Доверете ни се за:
Създаване на стратегия
Определяме основните теми и области, свързани с отговорностите и задълженията за спазване на правата на човека в рамките на вътрешната и външната корпоративна социална отговорност на вашия бизнес.
Консултации с правозащитници
Подкрепяме ви активно във въвеждане на мерките, които ще са ключова част от цялостната визия за още по-успешен и разнообразен бизнес модел привличащ най-добрите таланти.
Обучения
Работим с вас за изграждане на добри практики за приобщаване и разнообразие във фирмената култура, умения за разпознаване на несъзнателни предразсъдъци, видове дискриминация и справянето с нея.
Запази дата за консултация с нас:
Случвало ли ви се е да попаднете в различна работна среда и въпреки вашия професионален опит, квалификация, умения, образование и талант да чувствате, че не принадлежите към това работно място?
Ние вярваме, че ако поставим Човешките права в центъра на корпоративните стратегии, това ще доведе до успех, както за отделните индивиди, така и в бизнес резултатите на всяка организация, базирана на ценности.
- адв. Деница Любенова
Разговорът за човешки права не минава само през темата за отчетността, а е цялостен ангажимент на бизнеса към правата на индивида. Човешките права не са административен въпрос. Това е комплексен проблем и ние сме убедени, че успешното му решение е възможно, чрез подкрепа в широката общественост, в бизнеса, в администрацията, в институциите.
Човешките права не са дребен шрифт
Въпреки че всяка организация е различна, подобно усещане на работното си място изпитват 54% от жените и 38% от мъжете. Процентът на засегнатите хора от малцинствата е още по-висок, защото там се наслагват и други фактори. 57% от хората с различна сексуална ориентация пък признават, че не успяват да се впишат в работната среда. А за хората в неравностойно положение справянето с подобни ситуации се превръща буквално и във физическа битка. Така чувството на съмнение в способностите ни може да се появи във всяка възрастова група, пол, професия или етнос.
Тези проблеми се усилват, когато липсва подкрепяща работна среда, а служителите са подложени на чести прояви на неуважение, неприятни преживявания, стрес.
Те имат лична, но и икономическа и социална цена, както и сериозни последици не само за индивида, но и за производителността и конкурентоспособността на предприятията. А оттам - и върху икономиката и обществото като цяло.
Зачитането на човешките права е много повече от осигуряването на равнопоставеност и справедливо отношение към всеки.
Бизнесът трябва да даде възможност и да подкрепи своите служители така, че всеки отделен индивид да е готов да работи със 100 % от способностите си, да се чувства добре и уверен, докато го прави.
Защото отговорното бизнес поведение означава и принос към развитието на всички хора една организация.
Ръководните принципи на ООН за бизнеса и правата на човека от 2011 г. са първата глобална рамка, която разглежда пресечната точка между бизнес практиките и правата на човека.
Те са основни насоки за етично корпоративно поведение и ясно дефинират отговорности за интегриране на правата на човека в корпоративния контекст. Макар и да не са правно обвързващи, се наблюдава нарастваща световна тенденция за придържане към тях.
Все повече предприятия доброволно въвеждат принципите в работата си, а все повече държави ги включват в националното си законодателство, като например задължителни политики и процедури за отчитане на корпоративна отговорност за защита на правата на човека.
Този процес отразява прехода към по-голяма корпоративна отчетност и очакването бизнесът да допринася за устойчиви и етични практики в световен мащаб. По тази причина, доброто разбиране на Принципите е от решаващо значение за бизнеса в стремежа му да намали рисковете, да поддържа отчетност и да отговори на нарастващите очаквания на заинтересованите страни.